Informácie o knihe "Des Doppeladlers wilder Osten" v slovenskom jazyku

Robert Hofrichter, Peter Janoviček:
"Des Doppeladlers wilder Osten - Streifzüge durch Galizien und die Bukowina und der erste Traum von Europa"

("Divoký východ Rakúsko - Uhorska: Potulky Haličou a Bukovinou a prvý sen o Európe")

O knihe

Druhá kniha autorskej dvojice Robert Hofrichter a Peter Janoviček (strýko a synovec). Historický cestopis po východných územiach bývalého Rakúsko - Uhorska, najmä regiónoch Halič a Bukovina, ktoré sa dnes nachádzajú v Poľsku a na Ukrajine. Autori vo svojej knihe odhaľujú stopy habsburskej monarchie v mestách, v ktorých by ich už dnes takmer nikto nehľadal a dokazujú, ako málo toho vieme o svojich východných susedoch.
Čitateľ sa spoločne s autormi vydáva na takmer 2500 kilometrovú cestu, ktorá začína v Salzburgu - domovine Roberta Hofrichtera a presúvajú sa cez rodné mesto oboch autorov -  Bratislavu a územie Slovenska, smerom na sever - do Poľska.
Tu navštívia staré poľské kráľovské meste Krakov, ktoré patrilo k Rakúsko-Uhorskej monarchii v rokoch 1795 až 1918. Pri Krakove si prezrú soľnú baňu Wieliczka a cez mesto Przemyśl prichádzajú na "divoký východ" Rakúsko - Uhorska, na Ukrajinu.
Spoločne smerujú do Ľvova, ktorého centrum sa ocitlo na zozname Svetového dedičstva UNESCO.
Knižné literárne pátranie čitateľa zavedie aj do Hotela Wien, na prízemí ktorého sa nachádza rovnomenná reštaurácia a v nej - na prekvapenie autorov, socha dobrého vojaka Švejka.
Po pobyte v krásnom Ľvove sa autori vydávajú na dlhú cestu až na "Sibír Rakúsko - Uhorska", do mesta Černovice, ktoré kedysi volali aj "Malá Viedeň". Tu odhaľujú pamiatky na takmer zabudnutý svet východného Židovstva.
Cestou späť cez "divoké" Karpaty autori navštívia mestá Mukačevo a Užhorod a ich pamiatky na dobu, kedy Ukrajinci a Slováci žili v jednej monarchii.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Kral Verlag
Jazyk: nemecký
Počet strán: 208
Väzba: pevná
Rozmer: 21 x 29,5 cm
ISBN: 978-3-99024-471-5
Rok vydania: november 2016
Cena: € 29,90

Web: www.doppeladlers-osten.eu
Facebook

Autori

Robert Hofrichter
Rakúsky biológ, cestovateľ, novinár, knižný autor a fotograf, narodený v roku 1957 v Bratislave. Od roku 1981 žije v Salzburgu. Autor vyše dvadsiatky kníh, z ktorých dve napísal so svojím slovenským synovcom Petrom Janovičkom. Po knihe "Von Pressburg nach Salzburg", ktorá vyšla v roku 2014 a s úspechom bola opakovane prezentovaná slovenskému publiku, v roku 2016 spoločne napísali knihu "Des Doppeladlers wilder Osten".
Wikipédia

Peter Janoviček 
Narodený v roku 1982 v Bratislave. Vyštudovaný knihovník. Pracuje v Univerzitnej knižnici v Bratislave a zaujíma sa o dejiny svojho rodného mesta. Venuje sa fotografii a písaniu článkov pre slovenskú Wikipédiu.
www.janovicek.eu

Kde kúpiť knihu "Des Doppeladlers wilder Osten"?

Knihu si možno kúpiť vo všetkých dobrých rakúskych kníhkupectvách, alebo si ju objednať cez internetový obchod vydavateľa, prípadne Amazon.de.
Knihu je možné zakúpiť aj priamo od autorov (prosím kontaktujte ich cez email).


Ohľadom informácií pre médiá, možností prezentácií na Slovensku, alebo možnosti vydania knihy v slovenskom jazyku prosím kontaktuje autorov na ich emailovej adrese.